Reklama 125x125px
Advertisement
Reklama 515x115px
Advertisement

Hlíva ústřičná pro přípravu jídel i pro zdraví
Hodnocení čtenářů: / 2
SlabéVynikající 
Autor: HerniKoutek.cz   
Pátek, 13. leden 2017
ImageHlíva ústřičná si rychle získala oblibu mezi českými zákazníky. Díky své jemně naslédlé chuti a především výraznému aroma se skvěle hodí jako koření do jídel, ale i v celých kusech či nakrájená na kousky například k pečenému masu, do dršťkové polévky apod. Ještě více ji nejspíš oceníte sušenou a drcenou ve formě prášku, kdy si zachovává své skvělé vlastnosti a pomáhá při mnoha zdravotních obtížích.

Pěstírna hlívy ústřičné se nachází na Moravě. Zde je tato léčivá houba rovnou i nasušena a upravena do konečné podoby, ve které ji najdete na e-shopu Hliva-ustricna.cz. Tedy nasušené kloboučky hlívy, nebo drcený prášek, anebo nasušené a nadrcené hlívy do prášku a vložené do tobolek, vhodných jako doplněk stravy. Jde vždy o 100% čistou hlívu ústřičnou, pěstovanou v kvalitních a přísně dodržovaných ekologických podmínkách pěstování.


Zdravotní účinky hlívy ústřičné

Hlíva ústřičná obsahuje vitamíny, minerály, vlákninu a další důležité látky. Navíc v přírodou dokonale vyváženém poměru. Což je největší důvod, proč má hlíva ústřičná značný pozitivní vliv i na naše zdraví. Například polysacharidický beta 1,3 d-glukan ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi. Pravidelná konzumace hlívy ústřičné zvyšuje odolnost imunitního systému, tvorbu červených krvinek, tělo si rychleji poradí s infekcí virového i bakteriálního původu. Takže například se záněty, s nachlazeními, ale i s plísňovými chorobami nebo s ekzémy, s následky poranění, či popálenin. Pozitivní účinky má i při léčbě hemeroidů. Celkově hlíva zrychluje regenraci buněk, proto je tak účinná při léčbě, hojení, ale i při omlazení pokožky a tkání.

rec-hliva-kapsle2.jpg


Není divu, že hlívu využívají v lidovém léčitelství lidé po staletí. Samozřejmě je důležité, kde vyrostla, odkud čerpá živiny. Hlíva ústřičná je jedna z dřevokazných hub. V přírodě se její naklíčené výtrusy šíří větrem, přichytí se na nějakém listnatém stromě a z něj pak vysává živiny, díky nimž roste a díky kterým pak sama obsahuje všechny zdraví prospěžné látky. Zároveň ale může nasát i látky nezdravé. Proto je dobré znát zdroj a podmínky pěstování. Když mluvíme o pěstování ve speciálních pěstírnách, pak hlíva ústřičná patří ke třem nejčastěji takto pěstovaným houbám. Podobné oblibě se těší žampiony a šiitake (Lentinula edodes) – jedlá houba, pocházející původně z Asie. Na pěstování hub se využívají speciální substráty. Obvykle balené v pytlech, díky kterým pak houby rostou v čistém prostředí, sklizeň je jednodušší a přehlednější.

rec-hliva-susena1.jpg

Na sušení do pokrmů se využívají hlavičky hlív. Stonky neboli třeně jsou tuhé a po usušení se rozemílají na houbový prach, který je výborný například jako aromatické koření. Na houbový prach se samozřejmě využívají i hlavičky hlív. Houbový prach se pak využívá jako zmíněné koření do pokrmů, nebo k pravidelné konzumaci nasypaný do kapslí, které umožňují snazší polykání a přehledné dávkování. Výhodou v takových případech je, že jde o 100% čistý prášek hlívy ústřičné, bez čehokoli dalšího. Máte tak jistotu, že je produkt přírodní v nejvyšší možné kvalitě.

Na stránkách e-shopu Hliva-ustricna.cz najdete právě takovéto produkty, 100% přírodní, z kvalitního, biologického pěstování. Nakoupit si můžete sušenou hlívu nebo prášek z nasušené hlívy, který je buď v sáčcích, použitelný například jako koření, nebo v kapslích, určený pro pravidlnou konzumaci pro lepší zdraví.
 
< Předch.   Další >

Nepřehlédněte:

Zvažujete nákup nového notebooku, ale limituje vás omezený rozpočet nebo jen nechcete dávat vysoké částky za nový přístroj, ale zároveň chcete kvalitní, prověřený produkt se zárukou? Pak je nejjednodušší podívat se...

Čtěte dále...

Kdo je online
8 hostů
Herní koutek na FB
Herní koutek na Facebooku

Datum a čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Počasí

© 2009-2017 Herní koutek