Reklama 125x125px
Advertisement
Reklama 515x115px
Advertisement

Hlíva ústřičná pro přípravu jídel i pro zdraví
Hodnocení čtenářů: / 2
SlabéVynikající 
Autor: HerniKoutek.cz   
Pátek, 13. leden 2017
ImageHlíva ústřičná si rychle získala oblibu mezi českými zákazníky. Díky své jemně naslédlé chuti a především výraznému aroma se skvěle hodí jako koření do jídel, ale i v celých kusech či nakrájená na kousky například k pečenému masu, do dršťkové polévky apod. Ještě více ji nejspíš oceníte sušenou a drcenou ve formě prášku, kdy si zachovává své skvělé vlastnosti a pomáhá při mnoha zdravotních obtížích.

Pěstírna hlívy ústřičné se nachází na Moravě. Zde je tato léčivá houba rovnou i nasušena a upravena do konečné podoby, ve které ji najdete na e-shopu Hliva-ustricna.cz. Tedy nasušené kloboučky hlívy, nebo drcený prášek, anebo nasušené a nadrcené hlívy do prášku a vložené do tobolek, vhodných jako doplněk stravy. Jde vždy o 100% čistou hlívu ústřičnou, pěstovanou v kvalitních a přísně dodržovaných ekologických podmínkách pěstování.


Zdravotní účinky hlívy ústřičné

Hlíva ústřičná obsahuje vitamíny, minerály, vlákninu a další důležité látky. Navíc v přírodou dokonale vyváženém poměru. Což je největší důvod, proč má hlíva ústřičná značný pozitivní vliv i na naše zdraví. Například polysacharidický beta 1,3 d-glukan ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi. Pravidelná konzumace hlívy ústřičné zvyšuje odolnost imunitního systému, tvorbu červených krvinek, tělo si rychleji poradí s infekcí virového i bakteriálního původu. Takže například se záněty, s nachlazeními, ale i s plísňovými chorobami nebo s ekzémy, s následky poranění, či popálenin. Pozitivní účinky má i při léčbě hemeroidů. Celkově hlíva zrychluje regenraci buněk, proto je tak účinná při léčbě, hojení, ale i při omlazení pokožky a tkání.

rec-hliva-kapsle2.jpg


Není divu, že hlívu využívají v lidovém léčitelství lidé po staletí. Samozřejmě je důležité, kde vyrostla, odkud čerpá živiny. Hlíva ústřičná je jedna z dřevokazných hub. V přírodě se její naklíčené výtrusy šíří větrem, přichytí se na nějakém listnatém stromě a z něj pak vysává živiny, díky nimž roste a díky kterým pak sama obsahuje všechny zdraví prospěžné látky. Zároveň ale může nasát i látky nezdravé. Proto je dobré znát zdroj a podmínky pěstování. Když mluvíme o pěstování ve speciálních pěstírnách, pak hlíva ústřičná patří ke třem nejčastěji takto pěstovaným houbám. Podobné oblibě se těší žampiony a šiitake (Lentinula edodes) – jedlá houba, pocházející původně z Asie. Na pěstování hub se využívají speciální substráty. Obvykle balené v pytlech, díky kterým pak houby rostou v čistém prostředí, sklizeň je jednodušší a přehlednější.

rec-hliva-susena1.jpg

Na sušení do pokrmů se využívají hlavičky hlív. Stonky neboli třeně jsou tuhé a po usušení se rozemílají na houbový prach, který je výborný například jako aromatické koření. Na houbový prach se samozřejmě využívají i hlavičky hlív. Houbový prach se pak využívá jako zmíněné koření do pokrmů, nebo k pravidelné konzumaci nasypaný do kapslí, které umožňují snazší polykání a přehledné dávkování. Výhodou v takových případech je, že jde o 100% čistý prášek hlívy ústřičné, bez čehokoli dalšího. Máte tak jistotu, že je produkt přírodní v nejvyšší možné kvalitě.

Na stránkách e-shopu Hliva-ustricna.cz najdete právě takovéto produkty, 100% přírodní, z kvalitního, biologického pěstování. Nakoupit si můžete sušenou hlívu nebo prášek z nasušené hlívy, který je buď v sáčcích, použitelný například jako koření, nebo v kapslích, určený pro pravidlnou konzumaci pro lepší zdraví.
 
< Předch.   Další >

Nepřehlédněte:

S živým kolagenem může být život příjemnější, jak vypovídají i příběhy klientů Nezestarni.cz. Čím se živý kolagen od běžně dostupného liší, se dočtete v článku na magazínu Venilafi.cz - Kosmetika...

Čtěte dále...

Kdo je online
3 hostů
Herní koutek na FB
Herní koutek na Facebooku

Datum a čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Počasí

© 2009-2017 Herní koutek