Reklama 125x125px
Advertisement
Reklama 515x115px
Advertisement

King’s Bounty: the legend
Hodnocení čtenářů: / 7
SlabéVynikající 
Autor: evisia   
Úterý, 25. srpen 2009
ImageStaňte se hrdinou v pohádkovém fantasy světě nebojácných rytířů, zlých černokněžníků, moudrých králů a překrásných princezen. Veďte svou postavu herním světem, prozkoumávejte jej, velte armádám v boji a plňte různé úkoly, které vám mohou přinést úžasné odměny i hrozivé porážky.

Kings_obal.png Hra King’s Bounty: the legend příjemně překvapí již po rozbalení. Kromě herního disku na vás z pevné plastové krabičky vykoukne i poměrně obsáhlý manuál, ze kterého se dozvíte vše potřebné do začátku, a také více než šedesátistránková brožurka s obrázky postav a budov a se stručnými informacemi o rasách, s nimiž se ve hře setkáte.
Instalace hry je velmi jednoduchá, po vložení disku do jednotky DVD-ROM se spustí automaticky.
Jakmile je instalace dokončena, můžete se pustit do hraní. Žádná velká příprava ve formě pročítání manuálu před první hrou není nutná – hra je v češtině a navíc se po výběru postavy spustí tutoriál (lze přeskočit), kde vám mentor Železný Richard vysvětlí, co a jak, a také vám dá základní vybavení, abyste případnému nebezpečí nemuseli čelit s holýma rukama. Vybrat si můžete ze čtyř obtížností a tří různých postav, z nichž každá má trochu jiné vlastnosti: bojovník je zaměřen spíše na fyzický boj a rozšiřování armády, kouzelník se naopak soustředí na magii a kumulování many; zlatou střední cestu představuje paladin, ve kterém se snoubí vlastnosti obou.

Herní princip

Samotná hra kombinuje prvky známé z různých jiných počítačových her, a tak znalci her jako je World of Warcraft, Heroes of Might and Magic nebo Oblivion rozhodně nebudou mít s pochopením herního principu potíže. Tím však nechci říct, že byste nemohli s hrou King's Bounty: The Legend svou hráčskou kariéru teprve zahájit. Hra se ovládá pouze myší, takže není třeba mít obavy, že byste snad hru nezvládli nebo si nezapamatovali všechny nezbytné klávesové zkratky pro různé úkony, jako tomu bývá u některých jiných novějších her.

Náplní hry je pohyb po mapě, boj s nepřáteli, plnění zadaných úkolů a zlepšování vlastností hrdiny. Po dokončení (nebo přeskočení) tutoriálu vám bude udělen šlechtický titul a stanete se královským hledačem pokladů. Vaším úkolem bude pro Jeho Veličenstvo vykonávat různé úkoly, za které vás čeká odměna v podobě peněz a zkušeností, a při postupu na další úroveň pak také lepší parametry hrdiny a silnější vojenské jednotky. Úkoly můžete získat také od vedlejších postav ve hře, když se s nimi dáte do řeči.
Hra má dobře propracovaný příběh; při plnění úkolů se dozvídáte zajímavé informace o postavách ve hře, vztazích mezi nimi a důvodech, proč vám byl vlastně úkol zadán. Také se budete postupně lépe seznamovat s herním světem, protože ačkoli je k dispozici mapa (která se odkrývá postupně s tím, jak svět prozkoumáváte), není na ní vyznačeno, kde která postava žije. A tak, když budete pověřeni například úkolem najít čarodějnici Helgu a přinést od ní nápoj lásky pro pána hradu, nezbude vám, než ji skutečně najít a nejlépe si i zapamatovat, kde jste se s ní setkali, pro případ, že se k ní budete muset v další části úkolu vrátit. Zajímavé také je, že úkoly jsou k dispozici postupně – některé postavy se s vámi nebudou bavit, dokud nenavštívíte určité místo, nesplníte nějaký úkol pro jinou postavu nebo nepostoupíte na vyšší úroveň.
Ani při opakovaném hraní byste neměli upadnout do stereotypu, protože nepřátelské jednotky a poklady jsou po mapě rozmístěny náhodně.

Vývoj hrdiny

Co vás bude během hry zajímat nejvíce, je vývoj hrdiny. Na začátku to totiž není žádná sláva – hrdina má omezené vůdcovské schopnosti, a tak dokáže velet jen velmi malé armádě. S kouzly na tom také není nejlépe, vybavení se skládá spíše z předmětů běžné denní spotřeby (jako štít mi jednou sloužilo kolo od vozu) a co se ostatních vlastností a dovedností týče… škoda mluvit.
U hrdiny lze zlepšovat různé parametry, nejdůležitější však je zřejmě zkušenost. Ta se získává v bojích a za dokončené úkoly. Po získání určitého množství zkušeností hrdina postoupí na novou úroveň. Při dosažení nové úrovně dostanete několik magických, duševních a silových run, kterými platíte za zlepšování dovedností, a také si můžete vybrat další parametr, který bude vylepšen (vůdcovství, útok, obrana…).Velmi důležitým parametrem je také vůdcovství, které určuje, kolik bytostí může hrdina najmout.
Hrdinovi můžete obléct nebo nasadit různé předměty, které zlepší jeho parametry nebo mu poskytnou speciální vlastnosti a schopnosti. Předměty lze zakoupit v hradech a u postav ve hře, občas něco najdete na herní mapě nebo dostanete jako odměnu za splněný úkol.
Za získané runy můžete hrdinovi zlepšovat dovednosti. Ty jsou rozděleny do tří skupin: silové, duševní a magické. Jaké dovednosti budete u svého hrdiny rozvíjet, je jen na vás, Rychlost, s jakou bude rozvoj možný, závisí také na tom, za jaký typ hrdiny hrajete (zlepšit u bojovníka magii bude náročnější, než zlepšit u něj bojové dovednosti).

Systém bojů

Nepřátelské jednotky na mapě jen hloupě nepostávají, ale pohybují se, a pokud vás zahlédnout, samy vás napadnou. Když narazíte na nepřítele, hra vás přenese do arény, kde spolu vaše a nepřátelské jednotky svedou boj na život a na smrt. Jednotky provádějí akce v pořadí podle iniciativy. Hrdina se boje přímo neúčastní; jednotky podporuje pouze pomocí kouzel a v pozdější fázi hry přivolává na pomoc duchy vzteku. Z boje lze utéct a zachránit se. pokud máte strach, že protivník je silnější, přijdete však o všechny své jednotky a je nutné začít armádu budovat znovu.

Hodnocení

Hra rozhodně patří mezi ty povedenější kousky. Grafické provedení je na vysoké úrovni, efekty jsou zajímavé, fantasy svět je propracovaný do nejmenších detailů a příběh má také něco do sebe. Dle mého názoru jde o velmi povedenou kombinaci adventury, RPG hry a tahové strategie. Ve hře nenajdete krev ani brutální bitky, proto ji lze vřele doporučit i mladším hráčům a citlivějším povahám. Začátečníci určitě ocení jednoduché ovládání.

Informace o hře

Hra je určena pro hráče od 12 let. Obsahuje prvky násilí.

Hru zakoupíte na stránkách společnosti 1C
Stránky hry (v angličtině): http://www.kings-bounty.com/

Minimální systémové požadavky:
٭OS: Windows 2000/XP ٭CPU: 2,6 GHz ٭RAM: 1 GB ٭Grafika: nVidia GeForce 6800 se 128 MB ٭Zvuk: DirectX kompatibilní zvuková karta ٭HDD: 5,5 GB volného místa na disku ٭DVD-ROM mechanika ٭Klávesnice ٭Myš


Parametry, vybavení a dovednosti hrdiny:

Kings_parametry.jpg

Kniha kouzel

Kings_kniha_kouzel.jpg

Herní prostředí

Kings_herni_prostredi.jpg

Boj

Kings_boj.jpg


 
< Předch.   Další >

Nepřehlédněte:

Sortiment internetového obchodu Pavoucek-detem.cz se utěšeně rozrůstá. Mezi novinkami najdete mikiny se Spidermanem, nebo na motivy Frozen, trička s autíčky z filmu Cars, nebo pyžama s dlouhými rukávy a nohavicemi s Mimoni, či dívčí noční...

Čtěte dále...

Kdo je online
7 hostů
Herní koutek na FB
Herní koutek na Facebooku

Datum a čas

Sestavuji aktuální kalendář ...

Počasí

© 2009-2017 Herní koutek